»Maksimalno odkupujemo vodo od sosednjih dveh vodovodov, razliko pa črpamo iz podtalnice. Če bi na njej prišlo do onesnaženja, jo bomo zaprli.«
»Če bo prišlo do onesnaženja vodnega vira, bo treba črpanje podtalnice zapreti in potem smo odvisni samo od nakupov vode iz Kraškega in Istrskega vodovoda. Z obema direktorjema smo imeli sestanke. V Buzetu so nam obljubili, da nam bodo dali, kolikor lahko – to je nekaj več kot 200 litrov na sekundo.«
»Imamo tuše na zaporne ventile, ki se mehansko ustavijo. Povečali bomo nadzor nad porabo vode. Če bomo od Rižanskega vodovoda dobili signal, bomo vodo tudi zaprli. A to je ukrep, s katerim turizem ne more zaživeti, kot bi moral.«
»Velja pa še vedno prepoved uživanja vode za ljudi in živali iz zasebnih vodnih vrtin in vodnjakov, ki se napajajo prek podtalnice, za vse krajevne skupnosti, ki ležijo ob nabrežju Pivke in potoka Korotan.«
»Vodovod s pitno vodo ne more teči skozi industrijsko območje.«
»Do treh popoldne smo končali črpanje vode, podtalnica je upadla takoj, ko je nehalo deževati. Visoka podtalnica je sicer velika težava v starem delu Kobarida.«
»Zaprite okno, voda je vdrla.«
»Komunalna odpadna voda je sicer do neke mere razredčena.«
»Šlo je predvsem za črpanje meteornih voda iz zalitih kleti in drugih objektov. Zaradi visokih meteornih voda je ponekod udarila tudi podtalnica.«
»Izredno nenavadno je, da občine in občinskega režijskega obrata ni nihče povabil na srečanje, da bi vam predstavili dejansko stanje, povezano z onesnaženjem pitne vode, da bi vam iz prve roke opisali vse ukrepe, ki smo jih izvedli, in da bi se lahko pogovorili o tem, kako lahko upravljavci javnega vodovoda svoje delovanje še izboljšamo ter kako lahko čim prej krajanom Anhovega zagotovimo vodo iz pip. Režijski obrat namreč čaka ravno na zeleno luč NIJZ-ja.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju